בריאות ורפואה אלטרנטיבית : האתר של ישראל

בריאות היא הדבר הכי חשוב בחיים. לאורך החיים אנחנו מתעסקים הרבה ברגשות, כספים, קריירה וכו'… אבל בסופו של דבר, בריאות טובה היא הבסיס להכל. אנו נזכרים בכך דווקא באירועים קשים כמו תאונות (לא עלינו), מחלות וסיבוכים למינייהם.

רפואה מערבית

רפואה מערבית היא הרפואה הנפוצה ביותר. יש לרפואה המערבית הישגים כבירים בעשורים האחרונים. מומחים טוענים, כי תרומתה הגדולה ביותר של הרפואה המערבית היא החיסונים.  חיסונים הצליחו לחסל את המחלות הקשות ואת המגפות שבעבר פגעו בחלקים אדירים של האוכלוסיה. בנוסף לכך, היכולת הכירורגית של רופאים מצילה חיים. כיום התחום של השתלות, ניתוחי לב וניתוחי מוח התקדם בצורה פשוט מדהימה. שלא לדבר עם טיפולים כנגד סרטן.

רפואה אלטרנטיבית

יחד עם זאת, ישנן מחלות ותופעות ללא מרפא. התחום של רפואה אלטרנטיבית הינו פופולארי ביותר בישראל ובמובן מסוים הוא משלים את הרפואה הקונבנציונאלית. רפואה אלטרנטיבית כוללת בתוכה אינספור אסכולות רפואיות שמקורן של רובן הוא במזרח: רפואה סינית, דיקור, מסאז'ים, המואופתיה, נתורופטיה, איירובדה, שמנים ארומטיים ועוד. רפואה אלטרנטיבית היא רפואה הוליסטית והיא מתייחסת אל הגוף ואל הנפש כאל אחד. אם הרפואה המערבית מתמקדת בריפוי הסימפטומים והמחלות שלנו, רפואה אלטרנטיבית טובה יותר בזיהוי המקור והשורש לבעיות שלנו.

מיסטיקה

בישראל ישנם גם מטופלים הפונים למומחים בתחום המיסטי. אסטרולוגים, נומרולוגים, אנשי קבלה, מתקשרים, הילרים, דימיון מודרך ועוד. יש מי שנוטה לזלזל בנותני שירות אלו אבל העובדות מדברות בעד עצמן. יש בישראל מרפאים אלטרנטיביים מצליחים מאד עם כמות קליינטים שלא הייתה מביישת אף רופא באחת מקופות החולים הגדולות.