רכישת דומיין : האתר של ישראל

מדריך רכישת דומיין

שם דומיין, ובעברית שם מתחם, הוא כתובת אינטרנט שמזוהה בדכ"ל עם אתר אינטרנט. כתובת אינטרנט מוכבת משני חלקים – תחילה שם דומיין המורכב מרצף של אותיות באנגלית (כיום ניתן גם להשתמש בעברית – ראה דומיין בעברית) שאותו ניתן לבחור ועליו לעמוד בקריטריונים עליהם נרחיב בהמשך המאמר, וסיומת, אותה ניתן לבחור מתוך מגוון סיומות קיימות חלקם כלליות עבור העולם כולו כמו .com וחלקם עבור מדינות, כמו ישראל .co.il או גרמניה .de . גם בנושא סיומות שם דומיין ובחירתן נרחיב בהמשך.

עם רכישת דומיין ניתן לקשר אותו לאתר אינטרנט, וכאשר לקוח מקיש את שם הדומיין בדפדפן אינטרנט, הוא יראה את האתר ששייך לבעל אותו דומיין.

חיבור בין שם הדומיין ובין תוכן האתר זה אינו טריוויאלי, ויש לייצר אותו. בחירת ורכישת דומיין הינה החלטה שיווקית אשר עשוייה ללוות את העסק במשך שנים רבות, לכן יש משמעות להקדשת מחשבה עמוקה לבחירת שם דומיין מוצלח גם מבחינה טכנית, וגם מבחינה שיווקית.

חשוב לקחת בחשבון ששינוי עתידי של דומיין לאתרך הוא אפשרי, אולם לא מומלץ, מסיבות רבות כשביניהן העלויות הכלכליות, המורכבות הטכנית וכן אבדן של ותק דומיין במנועי החיפוש, ובעצם איפוס זמן הותק של האתר מרגע שהוחלפה עבורו כתובת אינטרנט, וירידה במיקומי החיפוש במנועים. לכן חשוב להבין את המשמעויות של רכישת דומיין ולבחור מראש שם דומיין שישרת נאמנה לאורך שנים.

למדריך המלא והשלם מדריך רכישת דומיין